„Ekonomia na co dzień” - SP11 • Aktualności • Aktualności • Portal Edukacyjny miasta Siemianowice Śląskie

WYDZIAŁ EDUKACJI, Al. Sportowców 1, tel.: 32-766-05-30

Strona główna » Aktualności » Aktualności » „Ekonomia na co dzień” - SP11
wielkość tekstuA-AA+

„Ekonomia na co dzień” - SP11

Klasa 4B w ramach prowadzonego przez Panie: mgr Magdalenę Łakotę o mgr Joannę Gorel,  programu edukacyjnego „Ekonomia na co dzień”, uczestniczyła w zajęciach dotyczących oszczędzania.

Dowiedzieliśmy się, co to jest oszczędzanie, dlaczego warto oszczędzać, jak bardzo istotne oszczędzanie jest w naszym życiu.

Zajęcia rozpoczęliśmy krótką dyskusją, potem pracowaliśmy intensywnie i z wielkim zaangażowaniem  w grupach. Temat nie był łatwy, ale wszystkie zespoły bardzo solidnie wykonały zadanie. Efekty pracy widoczne są na zdjęciach.

Poniżej kilka słów o samym projekcie:

„Ekonomia na co dzień” to pogram skierowany zarówno do doradców zawodowych, jak
i wychowawców klas oraz nauczycieli innych przedmiotów, którzy zobowiązani są realizować wewnątrzszkolny system doradztwa zawodowego. Nauczyciele, którzy realizują program uczestniczą w warsztatach doskonalących, wykorzystują podczas swoich zajęć ciekawe materiały dydaktyczne: scenariusze zajęć wraz z kartami pracy dla ucznia, gry dydaktyczne, filmy, mają dostęp do materiałów cyfrowych zamieszczonych na platformie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Ponadto nauczyciele korzystają z konsultacji z trenerami programu. Uczniowie naszej szkoły mogą brać udział w ogólnopolskim konkursie Potyczki Ekonomiczne, oraz w konkursach internetowych związanych z realizacją programu.

Idea programu jest bardzo ciekawa i kreatywna dlatego postanowiliśmy do niego przystąpić. Efekty pracy już są widoczne.

mgr Joanna Gorel
mgr Magdalena Łakota.