NOCNE BIWAKOWANIE ARTYSTYCZNE w SP 11 • Aktualności • Aktualności • Portal Edukacyjny miasta Siemianowice Śląskie

WYDZIAŁ EDUKACJI, Al. Sportowców 1, tel.: 32-766-05-32

Strona główna » Aktualności » Aktualności » NOCNE BIWAKOWANIE ARTYSTYCZNE w SP 11
wielkość tekstuA-AA+

NOCNE BIWAKOWANIE ARTYSTYCZNE w SP 11

Kolekcjonować przeżycia, nie rzeczy

Proszę nam wybaczyć bardzo skromną fotorelację do tej wiadomości. Oczywiście telefonów komórkowych podczas Biwaku Nocnego było dokładnie tyle ile uczestniczek, ale służyły nam głównie za latarki. Odrobina cyfrowego detoksu dobrze nam zresztą zrobiła – zamiast uwieczniać każdą chwilę na zdjęciu postanowiłyśmy ją przeżywać i zapamiętać. Ale do rzeczy!

Od dziesięciu lat w „Jedenastce” odbywa się Nocne Biwakowanie Artystyczne. W odróżnieniu od innych szkolnych biwaków nocnych to impreza dość kameralna – szkołę na jedną noc zajmuje grupa umiejętności, która liczy zwykle 12 osób. Biwak Nocny jest dla nich nagrodą za dodatkową pracę na rzecz szkoły – a dokładnie za aktywny i twórczy udział w działaniach profilaktycznych. Uczennice z klasy VI a, tworzące od ponad trzech lat grupę „Przyjaciółki na zawsze” najpierw pomogły Zespołowi Wychowawczemu zorganizować dla młodszych kolegów grę „Bieg po zdrowie!” a następnie wystawiły spektakl profilaktyczny pt. „Gorzka czekolada” (o smakach dorastania).

Noc z 15 na 16 czerwca obfitowała w różne radosne wydarzenia: była okazja, żeby powspominać wspólnie spędzony rok spotkań, pośpiewać przy kominku i doświadczyć po raz kolejny siły przyjaźni, gdy podczas gry nocnej dwuosobowe patrole musiały wkupić się w łaski kapryśnych, nocnych mieszkańców szkoły…

PP