Goście w Matei • Programy UE • Aktualności • Portal Edukacyjny miasta Siemianowice Śląskie

WYDZIAŁ EDUKACJI, Al. Sportowców 1, tel.: 32-766-05-32

Strona główna » Aktualności » Programy UE » Goście w Matei
wielkość tekstuA-AA+

Goście w Matei

Już po raz kolejny w mury II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki zawitali goście ze szkoły partnerskiej Gymnasium Waldstrasse w Hattingen. Grupa niemieckich uczennic pod opieką dwóch nauczycielek spędzi w Siemianowicach pracowity, ale też i atrakcyjny tydzień.

Wraz z matejkowskimi partnerami z klas drugich i trzecich goście zwiedzą Kraków, wezmą udział w dorocznym Rajdzie Matei, odwiedzą również Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu. Nie zabraknie także bliższych wyjazdów. Zaprosimy naszych partnerów do Muzeum Śląskiego, Parku Tradycji i Nikiszowca,  aby pokazać im bogatą tradycję i kulturę Śląska.

Będzie także okazja do relaksu i rozrywki. Planujemy rozgrywki sportowe, wspólne gotowanie i spotkania przy grillu.

Warto wspomnieć, że jest to kolejna edycja trwającej od 1990 roku współpracy II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki i szkoły partnerskiej Gymnasium Waldstrasse. Nasza wymiana młodzieży, jedna z najstarszych w Polsce nie miałaby racji bytu bez pomocy międzynarodowej organizacji „Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży” dotowanej przez rządy Polski i Niemiec. Dzięki tej inicjatywie już prawie dwie setki Matejkowiczów miały na przestrzeni lat okazję spotkać się z niemieckimi partnerami i poznać codzienność swoich rówieśników. Mamy nadzieję, że kolejna wizyta w Siemianowicach przyczyni się do dalszego rozwoju naszej długoletniej współpracy.