Hello…tu Wolverhampton & Stafford • Programy UE • Aktualności • Portal Edukacyjny miasta Siemianowice Śląskie

WYDZIAŁ EDUKACJI, Al. Sportowców 1, tel.: 32-766-05-32

Strona główna » Aktualności » Programy UE » Hello…tu Wolverhampton & Stafford
wielkość tekstuA-AA+

Hello…tu Wolverhampton & Stafford

Na praktykach zebraliśmy pochwały za pracowitość, sumienność i zaangażowanie, podszkoliliśmy język, nawiązaliśmy nowe znajomości. Weronikę i Oliwię pracujące w Moat House Hotel i restauracji The Red Lion w Stafford ich szef najchętniej widziałby w swoim zespole na stałe. Wszyscy poradzili sobie świetnie nie tylko zawodowo, ale językowo, czego dowodem jest ocena końcowa na świadectwach z praktyk. Każdy z uczniów otrzymał stopień excellent lub very good. Pracodawcy doceniają wysokie kwalifikacje młodzieży,,Cogito”,o czym świadczy fakt, że wiele osób dostało propozycję pracy wakacyjnej. Stanowimy zgrany zespół, pomimo tego, że mieszkamy w różnych miejscach.

Byliśmy na wycieczce w Black Country Living Museum. To jedno z największych i wielokrotnie nagradzanych muzeów w Wielkiej Brytanii, związanych z procesem industrializacji kraju. Na dużej, otwartej przestrzeni Brytyjczycy stworzyli miejsce prawdziwe i charyzmatyczne, odtworzyli autentyczne realia, dzięki którym możemy się cofnąć do początków XIX i XX wieku i zobaczyć, jak wyglądało życie ludzi, dzięki którym Anglia stała się potęgą ekonomiczną. Zwiedziliśmy starą kopalnię, odwiedziliśmy sklepy i domy górników, jeździliśmy zabytkowymi tramwajami i samochodami, byliśmy w sklepach kolonialnych, poznaliśmy ludzkie historie. Rzeczywiście atmosfera Black Country jest niezwykła, a uroczy klimat tworzą pracownicy ubrani w stroje z epoki, którzy chętnie i z wielkim zacięciem opowiadają o historii tego miejsca.

Byliśmy na wycieczce w Birmingham-stolicy regionu West Midlands i drugim co do wielkości mieście Wielkiej Brytanii. To prawdziwie międzynarodowy tygiel zamieszkany przez ok. 3mln ludzi różnych wyznań, ras i narodowości a zarazem duży ośrodek handlowy i przemysłowy. Zwieńczeniem pobytu w Birmingham była uroczysta kolacja w Crowne Plaza Hotel, w czasie której uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie praktyk.