Meritum - Projekt Praktyk Europejczyk 2018 - Park Narodowy Connemara! • Programy UE • Aktualności • Portal Edukacyjny miasta Siemianowice Śląskie

WYDZIAŁ EDUKACJI, Al. Sportowców 1, tel.: 32-766-05-32

Strona główna » Aktualności » Programy UE » Meritum - Projekt Praktyk Europejczyk 2018 - Park Narodowy Connemara!
wielkość tekstuA-AA+

Meritum - Projekt Praktyk Europejczyk 2018 - Park Narodowy Connemara!

Chociaż uczniowie “Meritum” do Irlandii przylecieli do pracy, poznawanie tutejszej fauny i flory oraz irlandzkich obyczajów jak na razie jest na pierwszym planie. Ci z uczniów, którzy mieszkają w Galway, odwiedzili w sobotę 11 maja Connemarę. Jest to najbardziej na zachód wysunięty region Irlandii, gdzie język irlandzki jest nadal żywy.

Wraz z przewodnikiem uczniowie przyglądali się pracy tamtejszych farmerów, mieli okazję dowiedzieć się nieco o historii tego regionu i można powiedzieć, że wiedzą już wszystko o torfie, surowcu, którego wydobyciem od lat zajmują się mieszkańcy Connemary, oraz o czterdziestu odcieniach zieleni. Gościli też w tradycyjnym wiejskim domku Dana O’ Hary, w którym wysłuchali kilku celtyckich piosenek oraz poznali wiele faktów dotyczących celtyckiej historii i kultury, między innymi jak produkuje się tradycyjną, trzykrotnie destylowaną, klarowną whisky. Oprócz tego weszli na Diamond Hill. Ze szczytu rozpościerał się wspaniały widok na pola torfowe, jeziora, okoliczne wzgórza, Ocean Atlantycki i przybrzeżne wyspy.

Po drodze chwilę odpoczynku zażyć mogli przy pasących się koniach i owcach, a wycieczkę zakończył przystanek przy Kylemore Abbey. Oczywiście wszystkie informacje były przekazywane w języku angielskim.