Bliżej natury- warsztaty ekologiczne w Meritum • Aktualności • Aktualności • Portal Edukacyjny miasta Siemianowice Śląskie

WYDZIAŁ EDUKACJI, Al. Sportowców 1, tel.: 32-766-05-32

Strona główna » Aktualności » Aktualności » Bliżej natury- warsztaty ekologiczne w Meritum
wielkość tekstuA-AA+

Bliżej natury- warsztaty ekologiczne w Meritum

Uczniowie klas pierwszych III LO i Technikum nr 2 zdobywają wiedzę nie tylko w szkolnych ławkach.  Program pracy  ZSTiO Meritum  umożliwia wykorzystanie swojej wiedzy teoretycznej w praktyce. Temu służy program ekologiczny „W przyjaźni z naturą,  w zgodzie z samym sobą”  od lat z powodzeniem realizowany w naszej szkole.

W ramach dwudniowych warsztatów ekologicznych w Soblówce młodzież miała okazję być bliżej przyrody. Podczas wędrówki z leśnikiem na szczyt Rycerzowej poznawała różne gatunki roślin i ich zastosowanie.  Po wyczerpującej wędrówce górskiej na uczniów czekała praca z mapą kartograficzną Beskidu Żywieckiego, tworzyli mapę hipsometryczną, rysowali profil terenu wzdłuż szlaku, wykonywali zielniki. Co ciekawe wszyscy podczas wykonywania tych zadań świetnie się bawili.

Zajęcia pozwoliły uświadomić uczniom, że  wiedza na temat ekologii jest niezwykle ważna, tak samo jak dbałość i odpowiedzialność za środowisko naturalne , w którym żyjemy.

Katarzyna Stronczek