Jak żyć zdrowo? – tego dowiesz się w „Trzynastce” • Aktualności • Aktualności • Portal Edukacyjny miasta Siemianowice Śląskie

WYDZIAŁ EDUKACJI, Al. Sportowców 1, tel.: 32-766-05-32

Strona główna » Aktualności » Aktualności » Jak żyć zdrowo? – tego dowiesz się w „Trzynastce”
wielkość tekstuA-AA+

Jak żyć zdrowo? – tego dowiesz się w „Trzynastce”

Po raz czternasty uczniowie naszej szkoły rywalizowali w Międzyszkolnym Festiwalu Zdrowia. Konkurs odbył się w SP 16, a jego współorganizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna z Katowic. Drużyny z siemianowickich szkół brały udział w sześciu konkurencjach. Drużyna SP 13 w składzie Zofia Folcik, Bartosz Banert i Kacper Kinel (wszyscy z klasy VI B) wykazała się dużą wiedzą na temat higieny osobistej i umysłowej, a także odpowiednich warunków pracy ucznia. Oprócz wiedzy ważne były też umiejętności aktorskie i poczucie humoru, które przydały się podczas przedstawiania historyjki pt. „Witaminowe przygody”. Dużą kreatywnością i pomysłowością uczniowie wykazali się podczas przygotowywania i prezentowania najlepszego szkolnego śniadania. Rywalizacja między reprezentacjami siemianowickich szkół okazała się bardzo zacięta! Wszyscy byli bowiem bardzo dobrze przygotowani! Tym bardziej cieszy nas fakt, że to właśnie uczniowie naszej szkoły, już po raz drugi rok z rzędu, zajęli pierwsze miejsce! Gratulujemy wielkiego sukcesu naszym reprezentantom: Zosi, Bartkowi i Kacprowi! I życzymy, by umieli wykorzystać swoje wyjątkowe wiadomości w codziennym życiu.