Literacki sukces Julii z „Meritum”! • Aktualności • Aktualności • Portal Edukacyjny miasta Siemianowice Śląskie

WYDZIAŁ EDUKACJI, Al. Sportowców 1, tel.: 32-766-05-32

Strona główna » Aktualności » Aktualności » Literacki sukces Julii z „Meritum”!
wielkość tekstuA-AA+

Literacki sukces Julii z „Meritum”!

Julia Copik uczennica dziennikarsko – menadżersko – językowej klasy Ia LO w ZSTiO „Meritum” zwyciężyła w grudniowej edycji konkursu czytelniczo – literackiego pt.: „Książka z kubkiem herbaty – czytamy i polecamy! Podejmij z nami wyzwanie czytelnicze!” – zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Józefa Lompy w Katowicach. Zwycięska Julia otrzymała pamiątkowy dyplom i atrakcyjną nagrodę.

Zgodnie z Regulaminem Konkursu jego uczestnicy czytają miesięcznie przynajmniej jedną książkę pasującą do opublikowanego na bibliotecznym blogu hasła, a następnie zamieszczają tam wpis zawierający rekomendację lektury (od 70 do 150 słów) lub przygotowują filmik na temat wartej polecenia książki. Na  autorów najciekawszych wpisów lub filmików co miesiąc czekają nagrody.

Grudniowe hasło brzmiało: „Zima”. Należało przeczytać książki, których akcja rozgrywa się w zimowej scenerii lub w których pojawiają się świąteczne klimaty, prezenty, narty, sanki, łyżwy, Mikołaj, gwiazdy, anioły… Dodatkowym wyzwaniem było to, że uczestnicy konkursu musieli wyjaśnić, dlaczego wybrana przez nich książka kojarzy się im z podanym hasłem.

Wpisy i filmiki grudniowych konkursowiczów czytała, oglądała i oceniała Pani Alina Zarzycka – doradca metodyczny z języka polskiego. Jurorka uznała rekomendację Julii za najlepszą i najciekawszą recenzję. Julia w humorystyczny i niebanalny sposób zachęcała w niej do przeczytania „Nowych przygód Mikołajka”, a szczególnie opowiadania „Święta u Mikołaja” autorstwa René Goscinnego i Jeana-Jacquesa Sempégo.

Julii składamy wielkie gratulacje! Czekamy na kolejne czytelniczo – literackie sukcesy! Życzymy wielu przyjemnych chwil z nowo otrzymanym kubkiem wyśmienitej herbaty i z ciekawą książką w ręku!

Zapraszamy wszystkich do przeczytania nagrodzonej rekomendacji książki na bibliotecznym blogu Biblioteki Pedagogicznej w Katowicach.

 

Ksenia Hadryan