Meritum podczas BiblioFit Night • Aktualności • Aktualności • Portal Edukacyjny miasta Siemianowice Śląskie

WYDZIAŁ EDUKACJI, Al. Sportowców 1, tel.: 32-766-05-32

Strona główna » Aktualności » Aktualności » Meritum podczas BiblioFit Night
wielkość tekstuA-AA+

Meritum podczas BiblioFit Night

Młodzież z ZSTiO „Meritum” po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Nocy Bibliotek”, czyli w wieczorno – nocnej akcji w niekonwencjonalny sposób promującej czytelnictwo i biblioteki.

Meritumowscy miłośnicy książek i czytania tradycyjnie już przyjęli zaproszenie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemianowicach Śląskich, która w tym roku zorganizowała „Noc Bibliotek” pod hasłem Fit Night w Bibliotece. Razem z innymi uczestnikami dowiedzieli  się, że biblioteka to miejsce, w którym można nie tylko wypożyczyć książkę czy przeczytać prasę, ale także świetnie się bawić, wzbogacić swoją wiedzę, jak również… zadbać o swoje zdrowie, ciało i umysł.

Uczniowie „Meritum” skorzystali z licznych bibliotecznych atrakcji w stylu Fit takich jak: pilates dla każdego, spotkanie z dietetyczką, pokaz profesjonalnego makijażu dla pań i nastolatek, kolacja Fit oraz spotkanie ze sportowcem, Mistrzem Europy i Mistrzem Intercontinental w kick-boxingu Janem Sałamachą. Natomiast na najmłodszych czekały konkursy plastyczne Fit z nagrodami.

Zuzię, Michała i Łukasza, przyszłych ekonomistów i informatyków najbardziej zainteresował wykład i prezentacja na temat zdrowego odżywiania się. Pani Katarzyna Waldera, dietetyk kliniczny z Vital Dietetyk ciekawie i bardzo przystępnie wytłumaczyła, czym jest piramida żywieniowa oraz jak odczytywać etykiety na produktach spożywczych. Opowiedziała również, co i jak zrobić, żeby zacząć się zdrowo odżywiać, w jaki sposób zmienić swoje niezdrowe nawyki żywieniowe. Po części teoretycznej wszyscy z chęcią przystąpili do części praktycznej, czyli do kolacji, będącej znakomitym przykładem tego, że żywność Fit jest nie tylko zdrowa, ale i smaczna.

Młodzież „Meritum” po raz kolejny przekonała się, że biblioteka to atrakcyjne miejsce, w którym można niebanalnie spędzić swój wolny czas. To miejsce, w którym czytanie i nauka wcale nie muszą być nudne i trudne. Młodzi czytelnicy z „Meritum” już teraz z niecierpliwością czekają na przyszłoroczną „Noc Bibliotek”.

 

Ksenia Hadryan