Podsumowanie projektu "Nowoczesna Szkoła" w GM4 • Aktualności • Aktualności • Portal Edukacyjny miasta Siemianowice Śląskie

WYDZIAŁ EDUKACJI, Al. Sportowców 1, tel.: 32-766-05-32

Strona główna » Aktualności » Aktualności » Podsumowanie projektu "Nowoczesna Szkoła" w GM4
wielkość tekstuA-AA+

Podsumowanie projektu "Nowoczesna Szkoła" w GM4

W środę, 13 czerwca br. odbyło się spotkanie podsumowujące realizację unijnego projektu „NOWOCZESNA SZKOŁA”, w którym wzięli udział uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 4 oraz zaproszeni goście: Anna Zasada–Chorab, II Zastępca Prezydenta Miasta oraz Pani Monika Gawrońska, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji. Projekt trwał od 01.09.2016r. do 22.06.2018r. Wzięło w nim udział 46 uczniów z klas drugich i trzecich naszego gimnazjum. Odbyły się zajęcia z doradcą zawodowym, z przyrody ( fizyka, chemia, biologia, geografia ), z matematyki oraz języków obcych ( język angielski, język niemiecki ). Łącznie to stanowi 540 dodatkowych godzin. Nauczyciele organizowali zajęcia w taki sposób, aby przez zabawę uczniowie zwiększali swoje kompetencje. Wycieczki, zajęcia w plenerze, praca w centrum multimedialnym, wykorzystanie tablicy interaktywnej, to tylko niektóre przykłady form zajęć. Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach na Uniwersytecie Śląskim. Ukoronowaniem zajęć był wyjazd do Centrum Nauki w Warszawie. Z pewnością udział w projekcie wpłynie na podniesienie wyników kształcenia w naszym gimnazjum.
Danuta Gacka - koordynator projektu Na początku spotkania Pani Dyrektor mgr Agata Krzysztofik podziękowała uczniom i nauczycielom za udział i zaangażowanie, a następnie szkolny koordynator, mgr Danuta Gacka, krótko podsumowała realizację projektu. Przed wręczeniem pamiątkowych dyplomów i upominków, wszyscy mieli okazję zobaczyć prezentację, która była podsumowaniem wszystkich działań podjętych w ramach projektu.
Sylwia Zielińska i Danuta Gacka