Podsumowanie I turnusu półkolonii letniej w MDK-u • Aktualności • Młodzieżowy Dom Kultury im. dr H. Jordana • Placówki • Placówki • Portal Edukacyjny miasta Siemianowice Śląskie

WYDZIAŁ EDUKACJI, Al. Sportowców 1, tel.: 32-766-05-32

Strona główna » Placówki » Placówki » Młodzieżowy Dom Kultury im. dr H. Jordana » Aktualności » Podsumowanie I turnusu półkolonii letniej w MDK-u
wielkość tekstuA-AA+

Podsumowanie I turnusu półkolonii letniej w MDK-u

Młodzieżowy Dom Kultury „Jordan” po raz kolejny zorganizował półkolonie letnie na terenie swojego ośrodka.

I turnus odbył się w dniach 24 czerwca - 5 lipca.  Pozwoliło to dużej grupie dzieci (100) spędzać radosne chwile w czasie wakacji. Uczestnikom zapewniono odpowiednią opiekę, wypoczynek oraz wiele atrakcji o charakterze rekreacyjno-sportowym i edukacyjnym.

Oprócz stałych punktów programu, takich jak: gry i zabawy świetlicowe, wyjazdy do Multikina na seanse filmowe, możliwość doskonalenia umiejętności pływackich w basenach parku „Pszczelnik”, uczestnicy brali udział w rozgrywkach sportowych zorganizowanych na terenie MDK "Jordan", pt.: „Każde dziecko dobrym sportowcem”.

Wielu emocji dostarczył wszystkim wyjazd do Wesołego Miasteczka w Chorzowie, a także do Parku Trampolin w Tarnowskich Górach, gdzie radości i entuzjazmu nie było końca. Były to najbardziej wyczekiwane wyjazdy zapewniające doskonałą zabawę dzieciom w każdym wieku.

Uczestnicy półkolonii mieli również okazję udać się z wizytą do Muzeum Śląskiego w Katowicach, gdzie mogli pogłębiać swoją wiedzę z historii regionu przedstawioną za pomocą najnowszych rozwiązań technologicznych.

Kolejną atrakcją półkolonii była wycieczka do chorzowskiego ZOO. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i rośliny. Spacerując alejkami ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznawały ich wygląd i tryb życia.

Ostatni dzień pierwszego turnusu półkolonii był dniem aktywnego wypoczynku. Na terenie MDK-u dzieci rywalizowały w różnych konkurencjach sportowych. To najlepszy sposób spędzania czasu wolnego. Wszystkim uczestnikom rozdano nagrody, najlepszym sportowcom wręczono dyplomy.

W czasie tegorocznych półkolonii mieliśmy wspaniałą pogodę co sprzyjało spacerom i zabawie na świeżym powietrzu.

Wierzymy, że uczestnicy miło spędzili swój wolny czas i w przyszłym roku ponownie zechcą się wspólnie z nami bawić.

GALERIA FOTO