Super Programista 2019 • Aktualności • Młodzieżowy Dom Kultury im. dr H. Jordana • Placówki • Placówki • Portal Edukacyjny miasta Siemianowice Śląskie

WYDZIAŁ EDUKACJI, Al. Sportowców 1, tel.: 32-766-05-32

wielkość tekstuA-AA+

Super Programista 2019

IV edycja międzyszkolnego konkursu informatycznego „Super Programista 2019” za nami. Jak co roku do konkurencji szkolnej przystąpili również wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury im. dr. H. Jordana w Siemianowicach Śląskich.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 16 w Siemianowicach Śląskich. Partner i sponsor - Firma MMJ z Siemianowic Ślaskich.

Przypominamy, iż celem konkursu jest zachęcanie do nauki programowania oraz rozwijanie umiejętności logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera.

Zadania konkursowe były rozwiązywane w popularnym Scratchu’u.

Konkurs podzielony był na dwie części – pierwszego dnia do konkursu przystąpili uczniowie klas IV-VI, kolejnego dnia uczniowie klas VII-VIII. W grupie starszej, rywalizacja toczyła się w dwuosobowych zespołach i zespół reprezentujący Młodzieżowy dom Kultury im. dr. H. Jordana w składzie ROMAN SKIBA i KACPER WĘDROCHA zdobyli tytuł „Super Programisty 2019” – miejsce I.

Serdecznie gratulujemy.